Oprogramowanie


Instaluj bez obawCRM / ERP Berberis - Do pobrania

CRM Berberis Minima - używaj w firmie za darmo!

Berberis - wersja demonstracyjna dużego systemu ERP

Berberis Minor - mały ERP na jedno stanowisko

Protector - archiwizator danych

Komunikator - bezpłatnie do komercyjnego użytku!


Instrukcje i objaśnienia


1. CRM Berberis Minima po pobraniu i zainstalowaniu na Twoim komputerze będzie działać w trybie demo. Wystarczy jednak, że korzystając z odpowiedniej funkcji programu zarejestrujesz go u nas, a otrzymasz odpowiedni kod odblokowujący. To bardzo proste! Wprowadź go, a będziesz miał w pełni użyteczną aplikację do komercyjnego użytku i to bez żadnych opłat. W zamian prosimy Cię jedynie o podanie Twoich danych kontaktowych. Co z nimi zrobimy? Na pewno nie przekażemy ich nikomu innemu, ani sami nie będziemy Cię nękać wysyłając tuziny maili. To nie w naszym stylu! Prawdopodobnie skontaktujemy się z Tobą za jakiś czas, aby zapytać o wrażenia, sugestie, Twoje ewentualne plany odnośnie zakupów itp. Od czasu do czasu będziemy też informować Cię o nowościach dotyczących produktu z którego korzystasz. Na to właśnie wyrażasz zgodę dokonując rejestracji.

Tak w największym skrócie wygląda nasza „polityka prywatności”. Zakładamy, że skoro zainstalowałeś i zarejestrowałeś nasz w pełni funkcjonalny, rozbudowany program, to nawiązaliśmy jakąś formę współpracy i możemy do Ciebie napisać lub zadzwonić. To chyba nie tak wiele, prawda? Zwłaszcza, że jeśli wycofasz zgodę na dalsze kontakty, na pewno nie będziemy się narzucać.

 

2. Wersja demonstracyjna Systemu Berberis udostępnia wszystkie jego funkcjonalności bez żadnych ograniczeń czasowych. Istnieje natomiast limit wprowadzanych zdarzeń, spraw, towarów, usług oraz wystawianych faktur. Można ją zainstalować na lokalnym komputerze. Wersja nie zawiera domyślnie słowników obsługujących warianty obcojęzyczne. Jeśli chcesz uruchomić system w wersji angielskiej, skontaktuj się bezpośrednio z naszym Działem Marketingu.

 

3. Aby uruchomić pełną wersję programu Protector, wczytaj do wersji demonstracyjnej plik z kodem licencyjnym, który prześlemy na Twój adres e-mail zaraz po zakupie CRM Berberis Minima +.


4. Komunikator jest elementem Systemu Berberis, który w związku z pandemią postanowiliśmy udostępnić wszystkim firmom nieodpłatnie do komercyjnego użytku. Korzystanie z Komunikatora wymaga zainstalowania na serwerze firmowym demonstracyjnej wersji Systemu Berberis (patrz wyżej), uruchomienia modułu administracyjnego Spina (zob. Przewodnik interakcyjny) i wprowadzeniu kont użytkowników (Ustawienia operatora -> Lista operatorów -> Dodaj). Następnie każdy z użytkowników powinien uruchomić na swoim komputerze program Komunikator. Rozpakuje on pliki do katalogu Komunikator, który znajdzie się w miejscu wskazanym przez użytkownika. W celu dokończenia instalacji należy jeszcze uruchomić znajdujący się w tym katalogu program Konfigurator i podać w nim adres serwera oraz hasło bazy danych. Można je znaleźć w module administracyjnym Spina (Podgląd ustawień dla konfiguratora). Komunikator uruchamiamy otwierając program BerberisCMM.

  

UWAGA!

1. Wraz z dostępnym na tej stronie oprogramowaniem linii Berberis instalowana jest również (lokalnie) pełna wersja serwera bazy danych PostgreSQL. Zajmuje to kilka lub nawet kilkanaście minut. Wykaż cierpliwość!

2. W przypadku pewnych ustawień systemu Windows instalacja serwera bazy danych kończy się niepowodzeniem, jeżeli zostanie przeprowadzona na koncie domenowym.  Dlatego zalecamy instalowanie oprogramowania na koncie lokalnego administratora. Pozostaje to bez wpływu na jego późniejsze użytkowanie.

3. Programy antywirusowe:
- AntiVir  
- Kingsoft  
- McAfee
- TrendMicro
- Norton
- Panda
mogą wykrywać zagrożenie w jednym z dystrybuowanych przez nas elementów oprogramowania. W rzeczywistości jest to fałszywy alarm, na co wielokrotnie zwracaliśmy uwagę producentom wspomnianych programów. Jeżeli używasz jednego z nich i napotkasz problem, zdezaktywuj funkcje ochrony na czas instalacji.

4. Sporadycznie, w przypadku niektórych instalacji MS Windows, zdarza się, że program instalacyjny wyświetla komunikat o braku obsługi krótkich ścieżek DOS (DOS short path), wymaganej z uwagi na kompatybilność wsteczną przez instalator serwera PostgreSQL. W takiej sytuacji należy przerwać instalację a następnie: uruchomić linię poleceń CMD, wybierając prawym przyciskiem myszy "uruchom jako administrator" (nawet jeśli się posiada uprawnienia administracyjne) oraz wpisać

FSUTIL.EXE 8dot3name set X: 0

gdzie X to nazwa dysku na którym System ma zostać zainstalowany. Powinien się wówczas wyświetlić komunikat

Successfully enabled 8dot3name generation on X:

Jeżeli ponowna próba instalacji zakończy się tym samym skutkiem należy korzystając z programu regedit w rejestrze systemowym odnaleźć klucz

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\FileSystem\NtfsDisable8dot3NameCreation

i ustawić jego wartość na 0. Ponieważ dokonana zmiana nie spowoduje utworzenia krótkich ścieżek dla folderów już istniejących, konieczna będzie deinstalcja Systemu Berberis, oraz - po ponowym uruchomieniu komputera - stworzenie nowego folderu, w którym będziemy chieli zainstalować System.

 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site