BC Wipe

Produkt partnera


Program, umożliwiający trwałe usuwanie danych z dysków i innych nośników służących do przechowywania informacji

BC Wipe został stworzony przez firmę Jetico Inc. Jest to program, który umożliwia trwałe usuwanie danych z dysków i innych nośników służących do przechowywania informacji.

Standardowy proces usuwania pozostawia składniki usuniętych plików. Kasowane są tylko referencje do nich, natomiast one same pozostają na dysku. Dopóki nie zostaną nadpisane można w prosty sposób odtworzyć zawarte w nich dane.

BCWipe jest w pełni zintegrowany ze środowiskiem windowsowym i skutecznie niszczy dane, tak że ich odtworzenie staje się niemożliwe.

Główne funkcje produktu:

  • 'Delete with wiping' - funkcja wybierana z menu kontekstowego MS Windows (dostępnego przez naciśnięcie prawym klawiszem myszy na pliku lub katalogu) pozwala na trwałe usunięcie pliku, folderu lub grupy folderów.
  • 'Wipe free disk space' - pozwala na wymazanie ścieżek dostępu do wcześniej skasowanych plików.
  • 'Wipe Swap Files' - Swap Files są to pliki systemowe tworzone i używane podczas modyfikowania innych plików (np. dokumentów). W nich również zapisywane są takie informacje jak nazwy użytkowników, hasła, klucze rejestracyjne itp.
  • 'Wipe Empty Directory Entries' - system zapisuje nazwy i atrybuty plików w specjalnym obszarze (tzw. directory entries). Gdy plik jest usuwany, zawarte tam informacje w większości nadal pozostają dostępne i dopiero BCWipe potrafi je dokładnie wymazać.
  • 'Wipe File Slacks' - wykasowuje wolne przestrzenie na końcach plików zmniejszając w ten sposób rzeczywistą zajętość dysku.
 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site