Co-Development


Twórzmy razem!CRM / ERP Berberis - Co-Development

Postanowiliśmy udostępnić partnerom odpowiednie narzędzia oraz dokumentację techniczną Systemu Berberis tak, aby mogli oni współtworzyć oprogramowanie i przystosowywać je do różnych kategorii klientów. Podejście takie określa się niekiedy mianem co-development.


I tak, główny produkt, rozwijany przez nas, ewoluować będzie coraz bardziej w kierunku uniwersalnej platformy, przy pomocy której szybko i łatwo będzie się dało skroić „system na miarę”. Partnerzy będą mogli w szczególności projektować specyficzne procedury, dostosowywać wygląd interfejsu oraz nazewnictwo elementów aplikacji, rozbudowywać charakterystyki obiektów systemowych, tworzyć wzorce raportów, specyficzne formularze oraz szablony wydruków, a także budować złożone skrypty, przetwarzające dane.

Naszym zamierzeniem jest, by kod dodany przez partnerów wzbogacał system jako całość, podobnie, jak to się dzieje w rozwiązaniach open source, jednak z tą różnicą, że twórcy ulepszeń i aplikacji niszowych otrzymywać będą za swoją pracę honorarium od klientów, którzy zdecydują się na zakup owych dodatkowych elementów. Opisany model przypomina trochę ten znany programistom, kiedy to do gotowych środowisk można dorabiać i dokupować specyficzne komponenty. W tym jednak przypadku nie chodzi o narzędzie do tworzenia aplikacji, ani nawet platformę komunikacyjną, lecz gotowy system wspomagający pracę przedsiębiorstw, który zasadniczo może być używany również bez jakichkolwiek uzupełnień.

Naszą rolą będzie między innymi katalogowanie, certyfikowanie i promowanie powstających dodatków, a także dbałość o zachowanie odpowiedniej kompatybilności podczas rozwoju głównego rdzenia systemu. To ostatnie zadanie wydaje się być zresztą bardzo poważnym wyzwaniem, implikującym określone działania zarówno w sferze organizacyjnej, jak i technologicznej.

 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site