Dlaczego Berberis?Skoro jest tyle rozwiązań na rynku...?Małgorzata Radziejowska

Małgorzata Radziejowska
Dyrektor Działu Marketingu
 

1. Czy chciałbyś mieć w firmie programy do obsługi kontaktów z klientami, do poczty, fakturowania, być może magazynu, serwisu, zarządzania produkcją lub jeszcze czegoś innego? Chciałbyś je integrować, albo może ręcznie przenosić dane między nimi? Czy też szukasz jednego systemu, który skomunikuje ze sobą i obsłuży wszystkie komórki Twojego przedsiębiorstwa? No tak, szukasz jednego.

2. Zastanówmy się więc teraz gdzie powinien znaleźć się jego środek ciężkości. Czy powinien być nim towar, albo faktura i jej księgowanie? Tak przecież zbudowano większość dostępnych na rynku rozwiązań! A może jednak najważniejszy dla Ciebie jest klient, który przecież Ci płaci i utrzymuje Twoją firmę? No właśnie!

3. Jeśli więc stawiasz na klienta, to pomyśl, jak potraktować sformułowania „moduł CRM”, albo „program CRM zintegrowany z całą resztą”? Czy CRM może w ogóle być przybudówką do czegoś? Czy nie powinien stanowić szkieletu rozwiązania? Czy sam system nie powinien w jawny sposób odwzorowywać procesów zachodzących w Twojej firmie? I czy każdy proces nie jest pochodną procesu obsługi klienta?

4. To teraz przejdźmy do kosztów. Byłoby miło zapłacić niewiele lub może nawet nic. Ale czy kupując samochód zwracasz uwagę wyłącznie na cenę? No i chyba nikt Ci nie wmówi, że prosta małolitrażówka i Mercedes klasy S mogą kosztować tyle samo! Czy darmowy open source będzie miał wsparcie identyczne, jak renomowany, komercyjny produkt? Skąd pewność, że któregoś dnia nie zostaniesz sam z jakimś problemem, który utrudni lub nawet uniemożliwi Ci normalne funkcjonowanie?

ERP CRM BPM Berberis - Pasek skrótów 

5. A może po prostu planujesz zbudować system we własnym zakresie? Cóż w końcu spełni Twoje oczekiwania lepiej, niż rozwiązanie uszyte od podstaw na miarę? A zatem znalazłeś studenta, a on obiecał Ci za skromne honorarium w trzy miesiące stworzyć to, czego potrzebujesz? Co z tego, że w gotowe produkty włożono setki osobolat pracy, Twój student jest przecież zdolny. Nie przeszkodzi mu sesja, nie wyjedzie na narty, nie zostawi Cię samego. Przeciwnie, jeszcze długo będzie rozwijał ową dedykowaną aplikację, którą napisał tylko dla Ciebie. Wierzysz w to? I co potem zrobisz ze swoimi prawami do kodu źródłowego? Znajdziesz kolejnego studenta?

6. Jeśli więc zdecydujesz się na produkt gotowy, to pewnie chciałbyś, aby firma, od której go kupujesz, istniała już ponad ćwierć wieku a 5 z nich poświęciła na naukę jeszcze przed zabraniem się za tworzenie systemu, który teraz oferuje. I aby wbudowała weń najlepsze wzorce dostrzeżone u swych klientów polskich i zagranicznych. Czy 18 lat obecności systemu na rynku i jego rozwoju zadowala Cię wystarczająco?

CRM / ERP Berberis - Dlaczego Berberis?→  Pobierz i przeczytaj:  Czy wdrożenie Systemu Berberis się opłaci?


7. A jednak Twój budżet nie jest nieograniczony. Nie dysponujesz funduszami takimi, jak wielka międzynarodowa korporacja. Szukasz rozsądnego kompromisu. Odrzucasz warianty najtańsze i najdroższe, ale stawiasz na jakość. Produkt, który zamierzasz wdrożyć, nie musi być najbardziej rozpowszechniony w Polsce, czy na świecie.

8. Jaki powinien więc być? Dobry, sprawdzony, funkcjonalny i ergonomiczny w użyciu, a przy tym stale rozwijany i unowocześniany, skutecznie wspierany przez firmę, która go stworzyła. Powinien rozwiązać Twoje problemy, bo przecież właśnie o to Ci chodzi.

9. Skoro więc tak, to zapewne chciałbyś, by można go było bez przebudowywania dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Chciałbyś, by miał umiejętnie zaprojektowaną warstwę, przy użyciu której uda się stworzyć dedykowaną konfigurację dla Twojej firmy. No i byłoby dobrze, gdyby konfiguracja ta przeżyła niezbędne aktualizacje oprogramowania, aby to, co zrobiono dla Ciebie, nie przestało działać, gdy otrzymasz nową wersję systemu. Czyż nie?

10. No i na koniec jeszcze jedno. To, że będziesz mógł zawsze liczyć na naszą pomoc daje przyjemne poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej jednak strony – rozumiemy to doskonale – nie chciałbyś się całkowicie od nas uzależnić. Wolałbyś by Twoi informatycy, a może nasi partnerzy, również mogli w razie potrzeby zmieniać i rozbudowywać to, co nazwaliśmy Twoją konfiguracją


 
CRM / ERP Berberis - Dlaczego Berberis?

A teraz przyjrzyj się uważnie rynkowi i drogą eliminacji sprawdź, co na nim zostało.


 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site