Kultura, sztuka, media

Akademia Sztuk Pięknych - logo

Akademia Sztuk Pięknych (Kraków)
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie jest najstarszą wyższą uczelnią artystyczną w Polsce. Powstała ona w roku 1818 i funkcjonowała pierwotnie jako Szkoła Rysunku i Malarstwa w ramach Oddziału Literatury Uniwersytetu Jagiellońskiego.Obecnie posiada sześć wydziałów: architektury wnętrz, form przemysłowych, grafiki, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, malarstwa, rzeźby (istnieje jeszcze międzywydziałowa katedra historii i teorii sztuki).
   
Capella Cracoviensis - logo Capella Cracoviensis (Kraków)
Instytucja kultury powstała w 1970 r. Posiada międzynarodową renomę, należy do czołowych polskich zespołów. Od 1976 r. siedzibą orkiestry jest budynek przy ul. Zwierzynieckiej 1 w Krakowie.
   
Kopalnia Soli Wieliczka - logo

Kopalnia Soli "Wieliczka" (Wieliczka)
Jedna z najstarszych na świecie kopalni soli kamiennej w Wieliczce koło Krakowa. Wpisana na Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

   

Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa - logo

Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa
Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa istnieje od 1896 roku. Obecnie skupia ono blisko 700 członków. Siedziba znajduje się przy ul. Św. Jana 12 w Krakowie.

   
Parkiet Media S.A. - logo  Parkiet Media S.A. (Warszawa)
   
beskidzka.jpg Sztuka Beskidzka (Czechowice-Dziedzice)
Sztuka Beskidzka to manufaktura produkująca wyroby artystyczne i użytkowe. Firma specjalizuje się zarówno w sprzedaży dywanów i pledów indywidualnych, dopasowanych do potrzeb klienta, jak i kompleksowej obsłudze realizacji obiektów – projekt, wykonanie, instalacja.
 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site