MaschCE

Produkt partnera

MaschCE.pngAnaliza zagrożeń i ocena ryzyka użytkowania maszyn zgodnie z obowiązującymi normami i Dyrektywą Maszynową Unii Europejskiej

MaschCE jest programem służącym do opracowywania dokumentacji technicznej zgodnej z wymaganiami Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE, Dyrektywy Niskonapięciowej 2006/95/WE oraz Dyrektywy Kompatybilności Elektromagnetycznej 2004/108/WE.

Program uwzględnia też wymagania normy PN-EN ISO 12100 (wcześniej PN-EN ISO 12100-1 i -2 i PN-EN ISO 14121) oraz Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Kluczową częścią programu jest moduł umożliwiający sprawne i kompleksowe przeprowadzanie analizy zagrożeń i oceny ryzyka związanego z użytkowaniem maszyny.

Masz CE - logo

 

 

 

 

Program został stworzony w kooperacji firmy KORNICKI Dienstleistungen in EDV&IT z Wiednia i firmy CE CERTO OFFICE z Poznania.

MaschCE pozwala w krótkim czasie samodzielnie przeprowadzić analizę zagrożeń.

MaschCE umożliwia szybkie opracowanie pełnej dokumentacji technicznej.

MaschCE jest prosty w obsłudze.

MaschCE to narzędzie przydatne dla każdego.

MaschCE pomaga:

  • w uporządkowany sposób stworzyć dokumentację maszyny, potrzebną dla uzyskania obowiązkowego oznaczenia CE,
  • przeprowadzić analizę zagrożeń, które mogą powstać podczas użytkowania maszyny,
  • dokonać oceny ryzyka zgodnie z normami EN-12100 z roku 2011,
  • opisać środki podjęte przy konstruowaniu maszyny, zgodnie z wymaganiami Dyrektywy Maszynowej Unii Europejskiej2006/42/WE i rozporządzeniem Ministra Gospodarki z grudnia 2005 r.

Maszyny które nie posiadają certyfikatu CE (oznaczenia CE), nie spełniają wymagań dyrektywy i tym samym nie powinny być sprzedawane ani kupowane. Umieszczenie znaku zgodności CE (oznaczenia CE) na produkcie bez zapewnienia odpowiedniej dokumentacji analizy zgodności, może się wiązać z konsekwencjami prawnymi.

Program ma zastosowanie do produktów seryjnych i jednostkowych.

Producent jest obowiązany zidentyfikować i ocenić wszystkie zagrożenia odnoszące się do danej maszyny. Producent powinien zaprojektować i wykonać maszynę biorąc pod uwagę dokonaną przez siebie ocenę.

Program MaschCE prowadzi użytkownika od definicji wyrobu, jego zespołów i podzespołów, poprzez analizę zagrożeń i określenie ryzyka ich wystąpienia, aż do opracowania deklaracji zgodności. Pozwala czynić to w sposób swobodny, a zarazem bardzo uporządkowany. Zwalnia przy tym użytkownika z przeglądania wielostronicowych norm i żmudnego przepisywania fragmentów ich zawartości.

Program MaschCE jest dostępny w językach niemieckim, angielskim i polskim.

Program można stosować do wszystkich maszyn, w tym maszyn nieukończonych.

Program umożliwia szybkie wykonanie pracy, która zwykle wymaga wiele czasu i żmudnego powtarzania regularnych sekwencji.

Program jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

Dalsze informacje o programie MaschCE, jak również nieodpłatna wersja demonstracyjna tego programu znajduje się na stronie http://www.dyrektywa.com

kornicki.png http://www.kornicki.eu/

 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site