Tomasz WyrozumskiCzy wdrożenie Systemu Berberis się opłaci?

 

Każdy system informatyczny to dla firmy inwestycja, więc przed decyzją o jego zakupieracjonalnym jest pytanie o opłacalność, a ściślej o okres zwrotu wspomnianej inwestycji.

CRM ERP Berberis jest rozwiązaniem wspomagającym szeroko pojętą organizację pracy w przedsiębiorstwie, zaś praca dobrze zorganizowana pochłania mniej czasu. Berberis pozwala więc zaoszczędzić pracownikom czas, który następnie mogą poświęcić na wykonanie innych pracprzynoszących korzyść przedsiębiorstwu. Tyle wiedzą wszyscy. A jak wygląda to w liczbach? Prześledźmy poniższy rachunek:

  1. Średnia płaca krajowa wynosi obecnie ok. 4.500 PLN brutto, co oznacza dla pracodawcy koszt na poziomie 5.400 PLN.

  2. Miesiąc to ok. 167 godzin, czyli 10.020 minut pracy, a zatem jedna minuta kosztuje 54 grosze.

  3. Rok liczy sobie ok. 250 dni pracy, a zatem jeżeli każdego dnia uda się zaoszczędzić 11 minut, to w ciągu roku przełoży się to na kwotę ok. 1.500 PLN.

  4. Z doświadczenia wiemy, że tyle mniej więcej kosztuje licencja naszego systemu wprzeliczeniu na jednego użytkownika (cena zależy od wykorzystywanych modułów, jednak w typowych przedsiębiorstwach średnio wychodzi właśnie mniej więcej taka kwota).

  5. Widać więc, że jeśli Berberis pozwoli zaoszczędzić pracownikom 11 minut dziennie, to koszt licencji zwróci się w ciągu roku.

To oczywiście tylko oszacowanie i tak właśnie należy je traktować. Nie uwzględniliśmy tu naprzykład działań wdrożeniowych, ale też w kosztach pracy pominęliśmy koszty ogólne przedsiębiorstwa. Generalnie wniosek jest więc taki, że jeśli Berberis pozwoli zaoszczędzić kilkanaście minut dziennie, zwróci się w ciągu roku, jeśli tylko kilka – w ciągu dwóch lub góra trzechlat. A to chyba dobry wynik – zwłaszcza w czasach, gdy coraz trudniej jest o pracowników...


 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site