Na liście widoczne są wszystkie zarejestrowane zlecenia produkcyjne. Uniwersalne mechanizmy działania list opisane są w rozdziale Listy instrukcji obsługi.
Zlecenia produkcyjne, których realizacja nie jest aktualnie możliwa z uwagi na realny brak surowców w magazynie, wyświetlają się w całości na czerwono.
Przedstawione poniżej kalendarze - wybranego gniazda oraz grupowy - dostrajają się automatycznie do najdłuższego okna czasowego (zob. Moduł administracyjny Spina - Ustawienia produkcji - Gniazda produkcyjne).
Z rozwijalnej listy po lewej stronie można wybrać konkretne gniazdo. Bloczki z informacjami na kalendarzu mogą być przesuwane ręczne. Każde przesunięcie spowoduje zmianę np. daty rozpoczęcia operacji lub jej zakończenia, w innych miejscach w systemie. Kalendarz zachowuje się analogicznie jak kalendarz osobisty (zob. Kalendarz).
Po utworzeniu zlecenia produkcyjnego System automatycznie rezerwuje odpowiednie gniazda produkcyjne dla przewidzianych operacji (opcję tę można wyłączyć w module administracyjnym Spina). Zajętość gniazd w wybranym dniu obrazuje harmonogram produkcji, który zachowuje się analogicznie jak kalendarz grupowy (zob. Kalendarz).
Poszczególne bloczki można przesuwać modyfikując tym samym harmonogram, przy czym bloczki odpowiadające powiązanym sekwencyjnie operacjom będą przesuwać się do przodu same wraz ze swoimi poprzednikami.
Do przesuwania bloczków można też użyć specjalnego formularza dostępnego po naciśnięciu przycisku Przesuń. Jest on niezbędny w sytuacji, gdy przesunięcie dotyczy okresu dłuższego niż uwidoczniony na kalendarzu.
Wybranie na dowolnym bloczku polecenia Proces produkcyjny, dostępnego w menu kontekstowym, powoduje podświetlenie na kolor jasnożółty wszystkich bloczków reprezentujących operacje, należące do tego samego zlecenia produkcyjnego.
W przypadku kalendarza grupowego można zmienić jego układ (pionowy lub poziomy), a także ustawić rozdzielczość czasową.