Zamiast wstępu
Kto czyta wstępy...?
Odpowiedz sobie na pytanie, po co kupować nowe maszyny, zatrudniać pracowników, zwiększać produkcję, jeśli nie będzie komu sprzedać tego, co się wytworzy? Jeśli w nawale pracy nie obsłużymy klienta na czas, nie zadzwonimy do niego mimo iż o to prosił? Myślisz, że Twoi handlowcy mają wszystko w głowie i w kalendarzach? A może po prostu przechodzą Ci koło nosa okazje, o których nigdy się nawet nie dowiesz?
A teraz z innej beczki: ile czasu tracicie w firmie na ciągłe poszukiwanie jakichś dokumentów, grzebanie w segregatorach, dyskach komputerów, programach pocztowych? Na sprawdzanie, czy miało być tak, czy inaczej? Ile z tego nieporozumień, ile zbędnych, jałowych dyskusji, które do niczego nie prowadzą? Czy nie zasługujecie na porządny system ERP i czy naprawdę wystarcza Wam Excel? A ile to wszystko kosztuje?
Zainteresowaliśmy Cię? O.K., w takim razie czytaj dalej!
Zaczęło się od tego, że około połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku pracowaliśmy dla kilku bardzo dużych firm, polskich i nie tylko, tworząc lub pomagając tworzyć oprogramowanie wspierające obsługę klienta, obieg informacji, porządkujące procesy. Nie znano jeszcze skrótu CRM, kiedy na zamówienie pewnej niemieckiej spółki ulokowanej w Polsce zbudowaliśmy pierwsze takie rozwiązanie (de facto, już wtedy z elementami ERP)...
Jesteśmy więc pionierami w tej dziedzinie.
Potem, około roku 2000 postanowiliśmy stworzyć własny, unikalny system, który łączyłby dobre praktyki organizacyjne, spotykane w wielkich korporacjach, z elastycznością wymaganą w sektorze MSP. Chodziło nam o to by wspomóc organizację pracy, nie nakładając na przy tym na przedsiębiorstwo jakiegoś sztywnego gorsetu, w którym co najwyżej mogłoby się ono udusić...
Już od samego początku Berberis różnił się od większości prostych rozwiązań CRM - karta klienta nie była fundamentalnym bytem systemu, lecz jednym z możliwych widoków danych. Koncepcja nowoczesnej, wielowymiarowej perspektywy gromadzonych informacji pozwala użytkownikowi błyskawicznie dokonywać odpowiednich przekrojów także na etapie operacyjnym. Z najniższego poziomu szczegółowości można przy tym zawsze szybko spojrzeć w górę i zobaczyć wszystko, co niezbędne, a więc „i drzewa i las”. Z kolei lansowane przez nas „podejście procesowe” sprawia, że system doskonale uwydatnia całą dynamikę przedsiębiorstwa i zachodzących w nim zjawisk.
Równolegle do rozbudowywania „zwykłych”, tradycyjnych funkcji CRM, kładliśmy również ogromny nacisk na rozwijanie wspomagania sprzedaży, która stanowi przecież zwieńczenie każdej sekwencji kontaktów z klientem. Z kolei sprzedaż nie może się przecież obyć bez gospodarki magazynowej, a nierzadko również serwisu i produkcji, więc w efekcie powstało oprogramowanie wszechstronne, spełniające wiele ważnych dla każdego przedsiębiorstwa zadań. I tak doszliśmy do ERP.
Schemat logicznych powiązań Systemu ERP Berberis
Stawiamy na jakość.
Z naszego systemu można korzystać na dwa sposoby. Można więc po prostu zainstalować oprogramowanie klienckie na komputerach użytkowników, albo też nie instalować niczego i uruchamiać końcówkę Berberisa za pomocą przeglądarki. A teraz najważniejsze: w obu przypadkach na ekranie zobaczysz to samo! Oferujemy Ci więc ergonomię oraz komfort pracy charakterystyczne dla aplikacji desktopowych w połączeniu z korzyściami, jakie niosą ze sobą rozwiązania WWW. Berberisa uruchomisz też bez trudu na tablecie, bądź smartfonie – zarówno z okienkami, z jabłuszkiem, jak i z Androidem.
Czym zatem jest Berberis?
Systemem elastycznym i wysoce konfigurowalnym, sprawdzającym się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, usługowych, instytucjach naukowych, bankach, kancelariach prawnych.
Mimo iż u różnych klientów realizuje różne zadania i nawet wygląda odmiennie, jest to wciąż ten sam produkt! Tak wiele można w nim wyregulować kręcąc rozmaitymi, mniej lub bardziej ukrytymi śrubkami. Jeśli zechcesz, możesz robić to samodzielnie, skorzystać z pomocy naszej, albo naszych partnerów. Współpracujące z nami przedsiębiorstwa informatyczne na terenie całego kraju mogą - dzięki zaproponowanej przez nas strategii Co-development - wykorzystywać ogromne możliwości konfiguracyjne naszego systemu ERP i w pewnym sensie współtworzyć go, uzupełniając o specyficzne funkcjonalności i budując wersje adresowane do wybranych grup klientów.
Czy Berberis sprawdzi się również u Ciebie? Oceń sam.
Oglądnij film!
→ Pobierz i przeczytaj: Czy wdrożenie Systemu Berberis się opłaci?
Zobacz też interakcyjny przewodnik po systemie. Przeglądnij listę partnerów. Zapoznaj się z atrakcyjną opcją finansowania zakupu licencji naszego systemu CRM / ERP.
Z produktów linii Berberis korzystają już tysiące użytkowników.