Wiadomości

E-kontrole skarbowe i CRM ERP Berberis – będziemy gotowi

napisany przez w marca 15, 2016

Informujemy, że rozpoczęliśmy już prace nad nowym modułem Systemu Berberis, umożliwiającym generowanie tzw. jednolitego pliku kontrolnego (JPK).

Dzięki nowemu modułowi możliwe będzie eksportowanie danych z obszarów: sprzedaży, gospodarki magazynowej i ewidencji zakupów w formie JPK, którego strukturę logiczną określiło niedawno Ministerstwo Finansów.

Zgodnie z ogłoszonymi zmianami w prawie, już od 1 lipca 2016 roku urzędy skarbowe zaczną przeprowadzać e-kontrole, podczas których badane firmy będą zobligowane do dostarczania wymaganych danych w ujednoliconej formie elektronicznej, o której mowa w ustawie o zmianie ordynacji podatkowej oraz innych ustaw z dnia 10 września 2015 roku. 

Za niewdrożenie JPK i nieudostępnienie danych w postaci elektronicznej grozić będzie odpowiedzialność karno-skarbowa. W pierwszej kolejności elektronicznych kontroli podatkowych mogą spodziewać się duże przedsiębiorstwa. Docelowo jednak obowiązkiem posiadania oprogramowania pozwalającego na e-kontrole objęte zostaną wszystkie firmy.

 

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie Ministerstwa Finansów, w artykule dotyczącym JPK - Często zadawane pytania.


 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site