Wiadomości

Nowy obowiązek też dla małych i średnich – CRM ERP Berberis gotowy na „dobrą zmianę”

napisany przez w czerwca 28, 2016

berberis.pngInformujemy, że już niedługo System Berberis wzbogacony zostanie o nowy moduł, umożliwiający eksport w strukturze JPK m.in. danych z ewidencji VAT.

Zgodnie z nowelizacją Ordynacji Podatkowej uchwaloną w dniu 13 maja 2016 roku, już od początku 2017 roku przedsiębiorcy, w tym też mali i średni, zobligowani będą do przesyłania ewidencji VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Wyeksportowaną z posiadanego oprogramowania ewidencję VAT w formie JPK będzie należało przesyłać do urzędów skarbowych do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który stosowne dane winny być przesłane.

Na zastosowanie się do nowego przepisu więcej czasu będą mieli natomiast mikroprzedsiębiorcy, którzy w tej formie ewidencję VAT będą musieli składać od stycznia 2018 roku.


Przypominamy, że do tej pory z koniecznością szybkiego wdrożenia oprogramowania umożliwiającego generowanie plików w formacie JPK musieli się liczyć jedynie tzw. duzi przedsiębiorcy. Obowiązek przekazywania danych urzędom w tym formacie (jedynie w przypadku kontroli) obejmie ich już bowiem za kilka dni – od 1 lipca 2016.

 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site